Първата ракета в женския тенис на България Виктория Томова спечели турнира

...

Български успех на тенис в Съндерланд

Първата ракета в женския тенис на България Виктория Томова завоюва шампионата на твърди кортове в зала в Съндърланд (Великобритания) с награден фонд 25 000 $. Поставената под №1 в схемата Томова победи на финала 17-годишната представителка на домакините Ема Радукану с 4:6, 6:4, 6:3 след близо 2 часа игра.
Софиянката загуби първия сет с решителен пробив в десетия гейм, само че във втората част осъществя основен брейк за 5:4 и по-късно изравни резултата при личен сервис. В третия сет Радукану поведе с 3:0, само че с шест следващи гейма Томова стигна до първата си купа за сезона и общо 16-а в шампионатите от сериите на ITF.
С триумфа през днешния ден тя проработи 3935 $ и 50 точки за международната класация, в която ще се изкачи с осем места до 143-ата позиция от 2 март.
Източник: standartnews.com